google reklam

Google Ads Hesabınızla Reklam Alakanızı Nasıl Artırırsınız?

Google Ads Hesabınızda Google Ads Kampanyanızı Kurun

Hala bir Google Ads hesabının sizin için uygun olup olmadığını araştırıyor olabilirsiniz veya belki de ilk kampanyanızı zaten başlattınız. Her iki durumda da, her şeyden önce temel bilgileri gözden geçirmek önemlidir. Google Ads ile harika bir kampanya oluşturmak, öncelikler değişirse veya engeller ortaya çıkarsa daha sonra kolayca optimize etmenize olanak tanır. 

Google Ads Hesabı Nasıl Çalışır?

Google Ads, hiyerarşik olarak düzenlenmiş üç düzeyde çalışır:

  1. Hesap: Gmail gibi herhangi bir Google ürünü kullanıyorsanız, zaten bir hesabınız vardır. Bununla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, Google yönergelerine bakın .
  2. Kampanya: Kampanyanız olmasa bile hesap oluşturabilir veya hemen yeni bir hesap açıp kampanya oluşturabilirsiniz.
  3. Reklam grupları: Bunlar, reklamlarınızı düzenlemenize ve hedeflemenize olanak tanır. Her reklam grubu, bir veya daha fazla reklamın yanı sıra bu reklamları tetikleyecek anahtar kelimeleri içerir. 

Reklam grupları, kampanyalarına kıyasla işletmenizin daha küçük ve daha spesifik bir kapsamını temsil ettiğinden, her kampanyada birden çok reklam grubunuz olabilir.

Örneğin, dağ sporları malzemeleri sattığınızı ve dağ ayakkabıları için geçici bir kampanya oluşturmak istediğinizi varsayalım. 1. reklam grubu için “yürüyüş ayakkabısı”na, 2. reklam grubu için “tırmanma ayakkabısı”na, 3. reklam grubu için “dağ botları”na vb. odaklanmaya karar verebilirsiniz. 

Reklam Grubu 1Reklam Grubu 2Reklam Grubu 3
mavi yürüyüş ayakkabılarıkaya tırmanışı ayakkabılarıbeyaz dağ botları
çocuklar için trekking ayakkabılarıtırmanma ayakkabıları satışıdağ botları erkek
en iyi trekking ayakkabılarıkadın tırmanma ayakkabılarıdağcılık botları

Bir kampanya, bu örnekte olduğu gibi, işletmenizin bir kategorisini temsil ediyorsa, reklam grupları, yürüyüş veya tırmanma ayakkabıları gibi belirli bir ürün grubunu temsil eder. Reklam gruplarınızı oluştururken seçtiğiniz anahtar kelimelere çok dikkat etmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok. 

Profesyonel ipucu: Google Ads ile ilk kampanyanızı oluşturmak için bir web sitesine ihtiyacınız yok. Hesabınızı kurarken, Uzman modu yerine Akıllı modu seçin ve her şey hazır.

Kampanyalar, Reklam Grupları ve Anahtar Kelimeler

Reklamınızın alaka düzeyini olabildiğince yüksek kılmak için, bir kullanıcı işletmenizle alakasız bir şey aradığında Google reklamlarınızın görünmesini istemezsiniz. Yani, eğer dans ayakkabıları ararlarsa, tırmanma ayakkabıları ile ilgili reklamınızın görünmesini istemezsiniz.

Her bir reklam grubunu oluşturduğunuzda, kullanıcının hangi açılış sayfasını ziyaret etmesini istediğinizi göz önünde bulundurmak iyi bir kuraldır. Örneğin, “çocuk tırmanış ayakkabıları” anahtar kelimesini hedefleyen bir reklam, yalnızca çocuklar için tırmanan ayakkabıların satın alınabileceği bir sayfaya yönlendirmelidir.

Bu Postu paylaş

info@sosreklam.com

Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım